اخبار

img11

مشاهده

View more

وب سایت های حوزه ی گردشگری دیگر نیاز به «تی نماد» ندارند!

نویسنده : آموت سیر

طبق اعلام سازمان توسعه تجارت الکترونیک، سایت‌هایی که کسب و کار اینترنتی در حوزه گردشگری راه انداخته‌اند، دیگر الزامی به داشتن «تی نماد» ندارند. به گزارش خبرنگار مهر، در چند روز گذشته تعدادی از سایت‌های گردشگری که اقدام به رزرو هتل، تورهای گردشگری و صدور بلیت می‌کردند، به دلیل نداشتن «تی نماد» (تینماد)، فیلتر شده و یا برخی از فعالیت‌های آنها متوقف شده است. رمضانعلی صادق‌زاده رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی گفت: که آماده همکاری است تا مشکلات سایت‌هایی که در راه کسب و کار اینترنتی به مشکل برخورد کرده‌اند را حل کنند. [(size)|فرانک رازقی] اسکویی [(b)|معاون مرکز توسعه تجارت الکترونیکی] نیز گفت: از هیأت مقررات‌زدایی و کسب وکار خواستیم تا اعلام کند که آیا داشتن «تی نماد» قانونی است یا خیر که گفتند در قانون نیامده است. وی افزود: دیگر از کسانی که کار گردشگری انجام می‌دهند نمی‌خواهیم که حتما «تی نماد» داشته باشند، داشتن همان مجوز بند (الف) و (ب) کفایت می‌کند. در این جلسه مسئولان حاضر اعلام کردند که با دادستانی مذاکره خواهند کرد تا این مشکل حل شده و آن‌ها را توجیه کنند که نداشتن [(color)|«تی نماد»] دلیلی بر فیلتر شدن این سایت‌ها نیست. جلسه دیگری نیز با حضور سازمان‌های مختلف از جمله دادستانی پیرامون این موضوع برگزار خواهد شد. [(img)|00280X00190prp0000684539210001]

مشاهده خبر
0 1396/4/13
img11

مشاهده

View more

ویزای گردشگران خارجی سلامت به 90 روز افزایش می یابد

نویسنده : آموت سیر

تهران- ایرنا- رئیس اداره گذرنامه و روادید وزارت امور خارجه ایران گفت: ویزای گردشگران خارجی سلامت 'درصورت نیاز طول درمان' به 90 روز افزایش می یابد. ویزای گردشگران خارجی سلامت به 90 روز افزایش می یابد کریمی اضافه کرد: متاسفانه برخی افرادی را با دریافت پول های کلان از افغانستان به دروغ به عنوان بیمار وارد کشور می کنند و بعد از اخذ ویزا آنها که بیمار هم نیستند در ایران رسوب می کنند و می مانند. کریمی تاکید کرد: هم اکنون بیشترین صدور روادید نوع《 تی 》 در نمایندگی مسقط ما انجام می شود. دبیر شورای راهبری گردشگری سلامت نیز گفت: با وجود نظارت ها هنوز عده ای به صورت غیرقانونی تحت عنوان مترجم، دلال و غیره در کار پذیرش بیمارستانی گرفتن بیماران خارجی هستند. محمد علی فیاضی افزود: هم اکنون 35 شرکت خصوصی دارای گواهینامه گردشگری سلامت هستند. وی گفت: راه اندازی انجمن توسعه گردشگری سلامت ماحصل نشست ها و همگرایی فعالان این حوزه است و 13 جلسه هماهنگی برای اتخاذ ساز و کارهای لازم در تسهیل ورود گردشگران سلامت تشکیل شده است.

مشاهده خبر
0 1396/4/13
img11

مشاهده

View more

شرکت هواپیمایی Qatar Airways برترین خط هوایی سال 2017 میلادی شد

نویسنده : آموت سیر

به گزارش ایسنا ، موسسه بین المللی اسکای ترکس بریتانیا که در زمینه ارزیابی خطوط هواپیمایی مسافربری فعال است، صد شرکت برتر را در سال 2017 میلادی معرفی کرد. براین اساس شرکت هواپیمایی قطر به عنوان بهترین خط هوایی جهان شناخته شد و پس از آن، شرکت های سنگاپور ایرلاین،آنا ژاپن، هواپیمایی امارت، کاتای پاسفیک هنگ کنگ، یواایر تایوان، لوفتانزا آلمان، اتحاد امارت، هانیان چین و گارودا اندونزی در مکان دوم تا دهم این رده بندی قرار گرفتند. سال گذشته شرکت هواپیمایی امارات رتبه نخست بهترین خطوط هواپیمایی جهان را از آن خود کرده بود که امسال به رتبه چهارم تنزل کرد و قطر ایرویز از مکان دوم به مکان نخست این رده بندی رسید. کیفیت رضایتمندی مشتریان، نوع هواپیما، سرویس های ارایه شده به مشتریان در فرودگاه، حداقل تاخیر پروازی و رعایت نکات ایمنی پرواز از جمله مواردی است که در رده بندی بهترین خطوط هواپیمایی جهان لحاظ می شود.

مشاهده خبر
0 1396/4/13
img11

مشاهده

View more

تمدن هزاران ساله ایران در نشریه فرانسوی

نویسنده : آموت سیر

نشریه جئو هیستوآر در شماره ی جدیدش، بخشی را به تمدن ایرانی اختصاص داده و از تاریخ سرزمینمان سخن گفته است. این نشریه، سخن خود را در مورد ایران اینگونه آغاز می کند: جئو هیستوآر، در شماره جدیدش، شما را به سفری تاریخی می برد و سرزمین ایران را به شما معرفی می کند که در طی تاریخ، حاکمان بسیاری را به خود دیده و علم، هنر و معماریش تا غرب گسترش یافته است. این مطلب در زمانی منتشر می شود که میزان ویرانی ها در کشورهای خاورمیانه مانند سوریه، عراق، لیبی و یمن سر به فلک می کشد و صدها معبد، کلیسا، مسجد و موزه از بین رفته و در جریان جنگ ها و نا آرامی ها غارت شده اند. از میان ۳۸ اثر در معرض خطر در فهرست میراث جهانی یونسکو، بیست و دوتایشان در خاورمیانه قرار دارند و در این میان موصل، حلب، صنعا و ... از جمله شهرهایی هستند که صدمات جبران ناپذیری را به خود دیده اند. این قصه ها پایانی ندارند؛ جنگ تمام نمی شود و در صورت آتش بس و بازسازی خرابی ها، باز هم غارتگران دیگری به سراغ منطقه می آیند. در کنار این جنگ و ناآرامی ها و جلوه های آزاردهنده شان، تمدن شگرفی به نام ایران قرار گرفته است. این کشور با آثار باستانی حیرت انگیزش، به ما یادآور می شود که حتی سنگ ها هم می توانند از ارزشمندترین گنجینه ها باشند؛ فقط کافیست نشانه هایی از قلب تاریخ را به نمایش بگذارند. این آثار، تاریخ بشریت را در خود جای داده اند و عظمت گذشته را نمایان می کنند. آنها در نتیجه دردها و رنج های گذشتگان به وجود آمده اند و ریشه در باورها و رویاهای ما دارند. تنها کسانی که به اندازه ی کافی خوش شانس بوده و توانسته اند به تماشای مساجد اصفهان بروند، می توانند خیره شدن به کاشی کاری ها و غرق شدن در دنیای آبی و زرد آنها را درک کنند. احتمالا این افراد فرصت این را نیز پیدا کرده اند که به کنار پل های تاریخیِ شهر بروند و طعم خوش چای را در فضایی کاملا ایرانی بچشند. همین انسان های خوش شانس قطعا به دیدار تخت جمشید نیز رفته و گوشه ای از تاریخ این تمدن کهن را لمس کرده اند...

مشاهده خبر
0 1396/7/16
img11

مشاهده

View more

شهرهای آسیایی پیشتاز گردشگری در جهان

نویسنده : آموت سیر

آمار جدید منتشر شده از سوی شورای جهانی سفر و گردشگری حاکی از آن است که ۱۰ شهر برتر جهان از حیث بالاترین سرعت در رشد گردشگری، همگی در قاره آسیا واقع شده اند. در این میان شهر "چونگ کینگ" در غرب چین با رشد سالانه ۱۴ درصدی پیشتاز است و پس از آن گوانگ ژو با ۱۳.۱ درصد، شانگهای ۱۲.۸ درصد، پکن با ۱۲ درصد و چنگدو با ۱۱.۲ درصد در رتبه اول تا پنجم این فهرست قرار گرفته اند که همگی این شهر های در چین قرار دارند. دیگر شهرهای حاضر در فهرست ۱۰ شهر برتر جهان از حیث سرعت رشد گردشگری شامل مانیل پایتخت کشور فیلیپین (۱۰.۹ درصد)، دهلی (۱۰.۸ درصد)، شنزن (۱۰.۷ درصد)، کوالالامپور (۱۰.۱ درصد) و جاکارتا پایتخت اندونزی با رشد ۱۰ درصدی می شوند. در حالی که متوسط رشد گردشگری در سطح جهان و در منطقه آسیاپاسیفیک به ترتیب سالانه ۴ و ۵.۸ درصد است، سرعت رشد گردشگری در این شهر اختلاف فاحشی با متوسط های جهانی و منطقه ای دارد. منطقه آسیاپاسیفیک همچنین میزبان بزرگ ترین شهرهای گردشگری جهان چون شانگهای است که صنعت گردشگری آن با سهم ۳۰ میلیارد دلاری در تولید ناخالص ملی در رتبه نخست جهان قرار دارد و پکن با ۲۹ میلیارد دلار در رتبه دوم جای گرفته است. گردشگری توکیو پایتخت ژاپن نیز با سهم ۲۰ میلیارد دلاری در تولید ناخالص ملی از این حیث در مکان ششم دنیا قرار دارد. شانگهای و پکن روی هم رفته ۲۱ درصد ازتولید ناخالص ملی چین را به خود اختصاص می دهند درحالی که توکیو به تنهایی سهم ۱۸ درصدی در تولید ناخالص ملی ژاپن دارد.

مشاهده خبر
0 1396/8/18
img11

مشاهده

View more

انتخاب هنگ کنگ به عنوان پربازدیدترین شهر جهان !

نویسنده : آموت سیر

در گزارشی که یورومونیتر، (Euromonitor International) منتشر کرده است، امسال تعداد گردشگران هنگ‌کنگ به ۲۵٫۷ میلیون نفر رسیده است. بانکوک، پایتخت تایلند هم رتبه‌ی دوم جهان را با ۲۱٫۳ میلیون نفر، به خود اختصاص داده، با این تفاوت که نرخ رشد جمعیت تایلند بیشتر از هنگ‌کنگ است. لندن هم به عنوان نماینده‌ای از اروپا، رتبه‌ی سوم شهرهای پربازدید جهان را با ۱۹.۸ میلیون نفر دارد که البته پیش‌بینی می‌شود طی هفت سال آینده با توجه به نرخ افزایش محبوبیت شهرهای آسیایی این رتبه هم توسط یکی از شهرهای آسیایی گرفته شود. منطقه‌ی اقیانوس آرام آسیا از نظر نویسنده‌ی ارشد یورومونیتر، ووتر گیرتز، (Wouter Geerts)، منطقه‌ای استاندارد برای مسافرت است.

مشاهده خبر
0 1396/8/18
img11

مشاهده

View more

برگزاری جشن گوجه در اسپانیا

نویسنده : آموت سیر

لا توماتینا از سال ۱۹۴۵ میلادی رواج یافت و برای اولین بار در آخرین چهارشنبه ی ماه اوتِ همین سال، برگزار شد. این جشن آن قدر مورد استقبال قرار گرفت که از آن به بعد هر سال به بهترین شکل ممکن برپا می شود، برای مثال مسئولان والنسیا همیشه تدارکات امنیتی نسبتا خوبی برای این جشن می بینند و تا جایی که امکان دارد، تلاش می کنند که حوادث ناگواری رخ ندهد و شرکت کنندگان در نهایت آرامش باشند، در سال گذشته در همین راستا، نیروهای امنیتیِ جشن را دو برابر کردند. به مرور با مشهورتر شدن لا توماتینا شاهدیم که شرکت کنندگان خارجی نیز در جنگ گوجه ی اسپانیا حاضر می شوند و حضور آن ها باعث شده تا این جشنواره به یکی از منحصر به فرد و معروفترین فستیوال های جهان تبدیل شود. ماجرای این شهرت، به جایی رسیده که امروزه، جشن لا توماتینا تنها ۱ ساعت ادامه پیدا می کند؛ اما در همین زمان کوتاه، همه ی میدان اصلی دهکده کوچک بونول پر از گوجه می گردد. با فرا رسیدن زمان موعود، شرکت کننده ها لباس هایی به تن می کنند که دیگر احتیاجی به آن ها ندارند چون می دانند که نهایتا دیگر قابل استفاده نخواهند بود و به زودی سر تا پا، گوجه ای خواهند شد. آن ها با دوستان و خانواده هایشان در میدان جنگ حضور دارند و برای پیروزی نقشه می کشند تا حمله ای موفق داشته باشند. امسال هم جشن لا توماتینا در بونول به خوبی برگزار شد. آمارها نشان می دهند که ۲۲۰۰۰ نفر در آن شرکت کردند و ۱۵۰ تُن گوجه ی شیرین و رسیده مصرف شد. مبارزه ی امسال یکی از بزرگترین و هیجان انگیزترین جشنواره های جهان بود. علاوه بر اسپانیایی ها توریست های انگلیسی، ژاپنی و آمریکایی زیادی هم در این جشن، شرکت کرده بودند تا هفتاد و دومین سال برپایی این مراسم را در اسپانیا جشن بگیرند. شهردار بونول اعلام کرد، همه ی افرادی که برای شرکت در جشن لاتوماتینا به بونول می آیند مانند شهروندی اسپانیایی هستند و ما با تمام قوا به آن ها خدمات ارائه می دهیم و سعی داریم امنیت جانی و مالی آن ها را تامین کنیم، آن ها طرفداران گردشگری بین المللی هستند. در جشنواره ی امسال هم مانند سال های گذشته در ابتدای جشن، کامیون های گوجه به حرکت در آمدند و شروع به پرتاب گوجه کردند، با این کار جنگ آغاز شد و پس از گذشت چند ثانیه همه شروع به پرتاب گوجه به یکدیگر کرده بودند، لابه لای فستیوال دیده می شد که شرکت کننده ها سلفی می گیرند و از برخورد گوجه با سر و صورتشان لذت می برند بدون این که ناراحت شوند، آن ها با خود لیوان هایی همراه داشتن که گوجه های له شده را در آن ها جمع کرده و به دیگران پرتاب می کرند، حتی محلیانی که در لا توماتینا شرکت نکرده بودند هم از پنجره ها بیرون را تماشا کرده و از مناظر اطراف خانه ی خود لذت می بردند و حتی بعضی ها که از جنگ و جدال خسته شده بودند روی زمین دراز کشیده و طعمه ی برخورد گوجه ها می شدند.

مشاهده خبر
0 1396/8/18
img11

مشاهده

View more

لغو روادید ایران و عراق

نویسنده : آموت سیر

[(img)|1038198494542001B] تشریح اهمیت سفر رئیس جمهور به کشور عراق در شرایط موجود در منطقه توسط رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی. حشمت‌الله فلاحت‌پیشه، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، در تشریح سفر حجت‌الاسلام روحانی رئیس‌جمهور به عراق، گفت: سفر رئیس‌جمهور به عراق، از این جهت حائز اهمیت است که می‌تواند زمینه سرمایه‌گذاری و روابط استراتژیک میان تهران و بغداد را گسترش دهد. سفر رئیس‌جمهور به عراق از این جهت در این شرایط حائز اهمیت است که با وجود اِعمال شدیدترین‌ تحریم‌ها از سوی آمریکا علیه ایران، عراق به‌عنوان یک کشور همسایه می‌تواند در مقابله با تحریم‌ها برای ایران دارای اعتبار باشد. وی لغو روادید بین ایران و عراق را یکی از مهم‌ترین دستاوردهای سفر روحانی به عراق دانست و خاطرنشان کرد: امیدواریم سطح مبادلات اقتصادی بین ایران و عراق در ماه‌‌‌های آتی گسترش یابد.

مشاهده خبر
0 1397/12/22