چرا نباید در سفر به چین این شهرها رو از دست داد؟!

چین چشم‌انداز طبیعی متنوعی دارد، از استپ‌های جنگلی و در ناحیه ی خشک شمالی نزدیک به مغولستان و سیبری روسیه تا جنگل‌های زیرگرمسیری در سرزمین‌های مرطوب جنوبی نزدیک به ویتنام.

چین دارای شهرهای زیبایی ست که معماریهای مناطق مختلف آن دارای ویژگیهای خاصی است.

گویلین

یکی از معروف ترین نقاط توریستی چین می باشد. که پوشیده شده از صخره های کارست است که چشم انداز فوق العاده ای به وجود آورده است.

بهترین زمان سفر به گویلین، بین ماه‌های مارس تا نوامبر است اما شهر گویلین در تمام ماه‌های سال برای مسافران جذابیت دارد.

ویژگی بارز غذاهای این شهر، طعم شیرین و ملایم آن‌هاست. دراین غذاها از ادویه‌جات به خصوص فلفل چیلی استفاده می‌شود و اکثر غذاها به صورت سرخ‌شده و یا بخارپز است.

هانگژو

شهرت هانگژو به خاطر مناظر طبیعی اش است. در قرن سیزده مارکوپولودر سفر به این شهر آن را به عنوان زیباترین و باشکوه ترین شهر جهان توصیف کرده. دریاچه های بزرگ که توسط گذرگاه ها از هم جدا شده و با بناهای باستانی به هم متصل شده اند ، باغ هایی که به منظور آرامش و معنویت طراحی شده است. معابد پاگودا ، مسیرهای پیاده روی و مزارع چای در مسیر ساحل ها همه و همه از معروف ترین مناظر هانگژوست.

"بهشت روی زمین"، "شهر ابریشم" و "پایتخت چای چینی" از نام های گذشته ی این شهر بوده است. امروزه بهره‌مندی از بهترین امکانات تفریحی، این شهر را به یکی از بهترین نقاط زندگی در کشور چین تبدیل کرده است.

دالی

نماها و خانه های سنتی اش نماد هایی از چین باستان را در ذهن تداعی میکند. و به خاطر معادن مرمر،سه بتکده‌ی معبد چانگ شنگ و چشم انداز های طبیعی اش معروف است.

تنگلی

این شهر از هفت جزیره تشکیل شده است که با پل به هم متصل می‌شوند. قایق «گوندولا» یکی از جاذبه های توریستی این شهر است که برای تماشای شهر بسیار مناسب است.این شهر توسط پنج دریاچه احاطه شده.

نانجینگ

نانجینگ مرکز پادشاهی های متعدد بوده و از جاذبه های گردشگری فراوان میتوان به : مقبره Sun Yatsen، مقبره امپراتور Zhu Yuanzhang و مقبره کنفسیوس.. اشاره کرد و از جمله چشم انداز های این شهر به واسطه ی قرار گرفتن در بستر رودخانه میتوان از تورهای قایق سواری نام برد.

ژوژوآنگ

که یکی از زیباترین شهرهای آبی چین است ،در استان «جیانگسو» قرار دارد و به ونیز شرق معروف شده است. این شهر از جذابیت های خاصی برای گردشگران برخوردار است .

شیوی (Shiwei)

محل سکونت اقلیت‌های چینی- روسی است . اسب سواری در این شهر به واسطه ی چمن‌زار‌های وسیع و سر‌سبز بهترین راه گشت و گذار در این شهر است .غذاها و معماری این شهر به صورت تلفیقی از دو فرهنگ چینی و روسی است.

دان هوانگ

روستایی ست که در بخش صحرای Gobi در شمال غربی چین که یکی از توقفگاه‌های جاده‌ی ابریشم بوده است. دان هوانگ امروزه مکان مناسبی ست برای علاقه مندان به تاریخ و تمدن گذشته.

جزیره گولانگیگ

به خاطر زیبایی‌های معماری و به صداهای طبل گونه‌ای که از برخورد آب با صخره‌ها ایجاد می‌شود، معروف است. به عنوان یکی از برترین مکان‌های گردشگری چین انتخاب شده است موزه‌ی پیانو (Piano Museum) و باغ شوژوآنگ (Shuzhuang Garden) از دیگر جاذبه‌های این شهر است. چشم‌انداز فوق‌العاده از شهر و سواحل آن از بالاترین نقطه‌ی جزیره یعنی Sunlight Rock پیداست.

هنگکان

این شهر به خاطر بناهایی که به ثبت یونسکو رسیده‌اند و ویژگی های تاریخی و عرفانی معروف است.

هشون (Heshun)

این شهر در گذشته توقفگاهی در جنوب جاده‌ی ابریشم بوده است. در این شهر ساختمان‌های باشکوهی ، تلفیقی از معماری چینی و خارجی وجود دارد که به دست ساکنین ساخته شده.

فنگ هوانگ

فنگ هوانگ، شهر باستانی استان «هونان»، زادگاه مردم «میائو»، مردمی که آداب و رسوم و فرهنگ آن‌ها در همه جا مشهود است میباشد.

لوئویانگ

یکی از قدیمی ترین تمدن های چین است. مجسمه های Longmen Grottoes، نقش های برجسته بوداست که یکی از سمبل های این شهرو از جاذبه های توریستی مهم این منطقه است که بر روی سنگ حکاکی شده است.

مقالات مرتبط