جاذبه های گردشگری

img11

مشاهده

View more

جاذبه های گردشگری ایتالیا

نویسنده : آموت سیر

یکی از کشورهایی که به دلیل جاذبه های دیدنی و منحصر به فردش علاقه مندان و دوست داران زیادی (مخصوصاً ایرانی ها) دارد ایتالیاست.

img11

مشاهده

View more

جاذبه های گردشگری اسپانیا

نویسنده : آموت سیر

در جنوب غربی اروپا در شبه‌جزیره ایبری واقع شده است. سرزمین اصلی اسپانیا از جنوب و شرق با دریای مدیترانه و جبل الطارق، از شمال و شمال شرق با فرانسه، آندورا و خلیج بیسکای و از غرب و شمال غرب با پرتغال و اقیانوس اطلس هم‌مرز است. مرز اسپانیا با پرتغال طولانی‌ترین مرز یکپارچه در اتحادیه اروپا می باشد.

img11

مشاهده

View more

جاذبه های گردشگری ارمنستان

نویسنده : آموت سیر

ارمنستان در قفقاز جنوبی، واقع در مرز مشترک قاره‌ی اروپا و آسیا است که از شمال با گرجستان، از شرق با جمهوری آذربایجان، از غرب با ترکیه و از جنوب با ایران هم‌مرز میباشد و پایتخت آن ایروان زیباست .

img11

مشاهده

View more

جاذبه های گردشگری روسیه

نویسنده : آموت سیر

یکی از مقاصد زیبای گردشگری و مورد علاقه‌ی دوست داران سفر و جهانگردان است.

img11

مشاهده

View more

جاذبه های گردشگری آذربایجان

نویسنده : آموت سیر

جمهوری آذربایجان آذربایجان در جنوب با ایران در غرب با ارمنستان و ترکیه از شمال غرب با گرجستان و از شمال با روسیه همسایه است . در این کشور سالهای اخیر تلاشهای قابل توجه‌ای برای افزایش گردشگری صورت گرفته است.

img11

مشاهده

View more

جاذبه های گردشگری یونان

نویسنده : آموت سیر

یکی از مقاصد گردشگری محبوب برای گردشگران است که با مردمی میهمان نوازی که دارد گردشگران بسیاری از سراسر دنیا را برای تفریح و دیدن سواحل آفتابی و شهرهای قدیمی یونان را به این کشور می کشاند.

img11

مشاهده

View more

جاذبه های گردشگری قبرس

نویسنده : آموت سیر

تاریخ و فرهنگ غنی هزاران ساله ، مردمانی خونگرم ، مناظر چشم نواز و دیدنی کوهستانی و ساحلی ،تفریحات متنوع ،بافت ،کلیساهای و شهرهای قدیمی و از جذابیت هایی ست که روز به روز به تعداد گردشگران قبرس می افزاید. جمهوری قِبرِس در شرق دریای مدیترانه است که به قبرس شمالی (بخش ترک‌نشین) و قسمت یونانی‌نشین قبرس تقسیم می‌شود . یکی از جذابیت های قبرس برای دوست داران و علاقمندان به طبیعت میتواند آب و هوای معتدل و طبیعت زیبا و چشمگیر است. امکان تفریحات و ورزش های آبی، غواصی ، موج سواری ، اسکی و پیاده روی در دره ها و کوهستان های سرسبز چیزی ست که در قبرس نباید از دست داد. پایتخت: نیکوزیا زبان رسمی یونانی (یونانی نشین) ترکی استانبولی (بخش ترک نشین) واحد پول: یورو

img11

مشاهده

View more

جاذبه های گردشگری ترکیه

نویسنده : آموت سیر

جمهوری ترکیه یک کشور کوهستانی ، نسبتا پر باران ، یکی از مقاصد توریستی پرطرفدار و یک کشور با مقصدهای گردشگری بسیار زیاد دنیا است. بخش بزرگ کشور یعنی آناتولی در جنوب غرب آسیا و خاورمیانه واقع شده است . ترکیه از شرق با ایران، جمهوری آذربایجان ، ارمنستان، و گرجستان؛ از جنوب با عراق و سوریه و دریای مدیترانه ؛ از شمال با دریای سیاه، بلغارستان و یونان از غرب با دو دریای مرمر و اژه هم مرز است. زبان رسمی : ترکی (ترکی استانبولی) زبان بیشتر مردم در ترکیه ترکی است زبانهای رایج در میان گروه های قومی : زبانهای کردی، ترکی آذربایجانی . پایتخت : آنکارا

img11

مشاهده

View more

جاذبه های گردشگری گرجستان

نویسنده : آموت سیر

کشوری در منطقهٔ قفقاز که از غرب با دریای سیاه، از شمال با روسیه، از جنوب با ترکیه ، ارمنستان و جمهوری آذربایجان ، هم‌مرز است. پایتخت آن شهر تفلیس و مساحت گرجستان ۶۹٬۷۰۰ کیلومترمربع است. عوامل زیادی گرجستان را به یکی از مقاصد جذاب گردشگری به خصوص برای ایرانیان تبدیل کرده است ، عواملی از جمله کلیساهایی که زیاد میبینید و دیدنی هستند،شهرهای تاریخی گرجستان، صومعه‌ها ، کوه‌های بلند و زیبا، غذاهای متنوع و خوشمزه . اغلب مردم گرجستان مسیحی ارتدکس هستند. گرجی‌ها به زبان گرجی که زبان رسمی گرجستان است سخن میگویند. .. واحد پول: لاری ( (GEL

img11

مشاهده

View more

جاذبه های گردشگری سوئیس

نویسنده : آموت سیر

کشوری در اروپای غربی که از شمال با آلمان، از شرق با اتریش ، از جنوب با ایتالیا و از غرب با فرانسه همسایه می باشد و مرز مشترک دارد.

img11

مشاهده

View more

جاذبه های گردشگری فرانسه

نویسنده : آموت سیر

فرانسه به فرهنگ غنی اش شهرت دارد و دومین کشور بزرگ اروپا بعد از اوکراین و بزرگترین کشور اروپای غربی محسوب میشود و دارای سواحلی در دریای مدیترانه و اقیانوس اطلس است. فرانسه با بلژیک، لوکزامبورگ، آلمان، سوئیس، ایتالیا و اسپانیا هم مرز است. پاریس پایتخت فرانسه یکی از معروفترین شهرهای گردشگری دنیاست که به جاذبه های فراوانی گردشگری که دارد معروف است. هرساله بیش از 80 میلیون گردشگر از فرانسه دیدن میکنند زیرا فرانسه چهارمین کشور دارنده ی بیشترین میراث جهانی یونسکو است. در زمینه ی استانداردهای بین‌المللی ، استانداردهای بالای زندگی، سلامت، امید به زندگی، آزادی و ...، فرانسه را می‌توان از جمله کشورهای ایده‌آل برای زندگی معرفی کرد. پایتخت : پاریس زبان رسمی: فرانسوی واحد پول: یورو مذهب: اغلب فرانسویان، مسیحی هستند. البته طرفداران ادیان دیگر مانند مسلمانان، بوداییان و یهودیان نیز در این کشور سکونت دارند.

img11

مشاهده

View more

جاذبه های گردشگری برزیل

نویسنده : آموت سیر

برزیل پنجمین کشور بزرگ جهان است. جمهوری فدراتیو برزیل به عنوان پنجمین کشور پهناور جهان همچنین پرجمعیت ترین و بزرگ ترین کشور آمریکای جنوبی در غرب قاره‌ی آمریکای جنوبی واقع شده است. نژادهای مختلفی در این کشور به خاطر داشتن مناطق مختلف با اقلیم مختلف ،خط ساحلی با اقیانوس اطلس، وجود جلگه‌ها و فلات‌هایی وسیع، جریان رودهای بزرگ ، شهرها و بناهای تاریخی و آثار معماری و جنگل‌های پهناور و بارانی با حیات وحش متنوع زندگی میکنند.. برزیل منطقه وسیعی را بین مرکز آمریکای جنوبی و اقیانوس اطلس در بر گرفته و شرقی‌ترین کشور قاره آمریکاست و با کشورهایی مثل اروگوئه، آرژانتین، پاراگوئه، بولیوی، پرو، کلمبیا، ونزوئلا، گویان، و فرانسه هم‌مرز است. برزیل با داشتن منابع طبیعی گسترده و نیروی کاری غنی قدرتمندترین اقتصاد آمریکای جنوبی است. این کشور یک فدراسیون است که از ۲۶ ایالت و در مجموع ۲۷ واحد فدرال تشکیل شده است. زبان رسمی: پرتغالی تقریبا همه‌ی جمعیت این کشور به زبان پرتغالی صحبت میکنند. برزیل تنها کشور پرتغالی زبان در آمریکا است. واحد پول رئال (real) است

img11

مشاهده

View more

جاذبه های گردشگری آلمان

نویسنده : آموت سیر

جمهوری فدرال آلمان کشوری در قاره اروپا که با دریای شمال، دانمارک ، لهستان ، جمهوری چک، اتریش ، سوئیس ، فرانسه، لوکزامبورگ، بلژیک و هلند هم مرز و با ۸۲ میلیون نفر، پرجمعیت‌ترین کشور اروپا است. آلمان کشوری ست که جاذبه‌های گردشگری بسیار متنوعی دارد؛ از موسیقی و هنر ،جنگل‌های زیبای غرب. شهرهای تاریخی و ساحلی ، قلعه‌ها و آثار تاریخی، شهرهای قدیمی، زیبایی‌های طبیعی، غذاها و نوشیدنی‌های لذیذ و کلی جاذبه‌های مدرن با توجه به این نکته که آلمان یکی از مقصدهای گردشگری نسبتا ارزان در اروپا است. پایتخت: برلین زبان رسمی: آلمانی زبان‌های رایج در آلمان حدود ۹۵٪ مردم آلمان به زبان آلمانی صحبت میکنند. دو گویش اصلی این زبان، آلمانی معیار و زبان آلمانی پایین است. بیش‌تر گویش‌ آلمانی بالا در جنوب آلمان و آلمانی پایین در شمال آن استفاده میشود. واحد پول: یورو

img11

مشاهده

View more

جاذبه های گردشگری اتریش

نویسنده : آموت سیر

اتریش ، مهد موسیقی جهان شهرت این کشور بیش‌تر در زمینه‌ی موسیقی است. اتریش با پرورش موسیقی‌دانان بزرگ خدمت بزرگی به دنیای موسیقی کرده است. اتریش یکی از کشورهای اروپای مرکزی است که با آلمان ،جمهوری چک، اسلوواکی ، مجارستان، ایتالیا و سوئیس هم‌مرز است. در اتریش زیبا و دیدنی ، زندگی شهری و مدرن را در کنار طبیعت جذاب و میبینیم. از دیدنی ترین بناها و آثار تاریخی اروپا میتوانید بناها و کلیساهای تاریخی متعدد به سبک گوتیک و باروک را در اتریش ببنید. معماری اتریش: معماری این کشور ترکیبی از معماری مدرن و قدیمی است که در کاخ ها و قلعه های زیبا ی اتریش با سبک معماری قدیمی در کنار بناهای لوکس با بناهای مدرن آن توازنی زیبا به اتریش بخشیده است. اتریش مهد موسیقی جهان است و فرهگ و هنر در فستیوال‌های موسیقی اتریش و تالارهای برگزاری کنسرت و اپرا، از جذابیت‌های آن هستند. از دیگر جذابیت های گردشگری متنوع و متعدد اتریش میتوان به مراتع سرسبز، کوه‌های سربه‌فلک‌کشیده، دره‌های عمیق و یخچال‌های متعدد،. پیاده‌روی در طبیعت بکر،شگفت انگیز و زیبا ، دوچرخه‌سواری در کوهستان، اسکی در دامنه‌ها در زمستان ، قایق‌سواری و دره‌نوردی اشاره کرد که خاص اتریش است و فقط در این کشور تجربه میشود. همچنین دهکده‌های قرون وسطایی، کلیساها و صومعه‌های زیبا، لذیذترین غذاها و کیک‌ها که در سفر به اتریش نباید از دستشان داد. زبان رسمی:آلمانی ۹۸٪ مردم این کشور به زبان آلمانی صحبت می‌کنند اما زبان های اسلوونیایی ، کرواتی ، مجاری نیز در کنار آلمانی گویش میشود. واحد پول: یورو پایتخت : وین

img11

مشاهده

View more

جاذبه های گردشگری هلند

نویسنده : آموت سیر

هلند سرزمین لاله های نارنجی هلند کشوری است در شمال غربی اروپا با جمعیتی بالغ بر 17 میلیون نفر که اغلب مسیحی پروتستان هستند. با نزدیک به یک میلیون مسلمانان هلند، این کشور بسیار زیبا به کشور مینیاتوری معروف است و نام این کشور با لاله و گل پیوند خورده است. و در پرورش و تجارتِ گُل مقام اول را در جهان دارد. هلند با آلمان ، بلژیک و بریتانیا هم‌سایه است. بندر روتردام که دومین شهر بزرگ هلند است از نظر مساحت و تعداد اسکله‌هایی که دارد، بزرگ‌ترین بندر اروپا به شمار می‌رود. هلند کشوری است با تاریخی غنی، شهرهای قدیمی، خیابان‌هایی با سنگ‌فرش زیبا و کانال‌های آب ، مزارع زیبا و وسیع، آسیاب‌های بادی مشهور و حتی سواحل زیبا ۲۵ درصد از زمین‌های کشور هلند پایین‌تر از سطح دریای آزاد قرار دارد. دامداری و کشاورزی و بعد از آن کشتی سازی و صنایع شیمیایی از دیگر صنایع مادر در هلند هستند. زبان رسمی : هلندی زبان‌های دیگر: انگلیسی و آلمانی واحد پول: یورو پایتخت : آمستردام شهری که با موزه های هنر ، معماری تاریخی ، طبیعتی زیبا ،کافه های متعدد ، دنج و شگفت انگیز و کانال های آبی مشهور گردشگران را به خود جذب میکند. آمستردام نسبت به دیگر شهرهای اروپایی مقرون به صرفه‌ است اما شهری ارزان برای توریست ها و گردشگران نیست.

img11

مشاهده

View more

جاذبه های گردشگری مالدیو

نویسنده : آموت سیر

مالدیو زیبا کشوری جزیره‌ای در اقیانوس هند واقع در در جنوب غربی هند است. پایتخت: ماله واحد پول : روفیه جمعیت : ۳۹۳٬۲۵۳ نفر مالدیو دارای ۱۱۹۲ جزیره ی مرجانی است که ۲۰۲ جزیره از این جزایر مسکونی است که حدودا ۵۰ عدد از آن‌ها دارای مهمانخانه هستند. مالدیو سواحل زیبای مرجانی با ماهی های رنگارنگ و مرداب های صاف و زلال دارد. هر جزیره در مالدیو یک شهر کوچک است و یک هتل دارد که تمام امکانات رفاهی در آن وجود دارد. از جمله امکاناتی که در هر جزیره میتوان از آن لذت برد ، ورزش های آبی ، موزیک زنده و غذاهای بین المللی و محلی است. زبان رسمی : دیوِهی (زبانی هندواروپایی است) مذهب : اسلام از نظر جمعیت و مساحت مالدیو کوچک‌ترین کشور قاره آسیا است. به دلیل اینکه زمین‌های مالدیو به طور میانگین ۱٫۵ متر از سطح دریا ارتفاع دارند ، مالدیو کم‌ارتفاع‌ترین کشور جهان به‌شمار می‌آید.

img11

مشاهده

View more

جاذبه های گردشگری لبنان

نویسنده : آموت سیر

لبنان عروس خاورمیانه جمهوری لبنان کشوری در غرب آسیاست که با سوریه و فلسطین هم مرز است. لبنان به دلیل موقعیت جغرافیایی واقع شدن در نقطه طلاقی مدیترانه و جهان عرب ، تاریخی غنی و تنوع دینی، به عروس خاورمیانه یا پاریس خاورمیانه مشهور است. مجسمه ها ، سنگ فرش های خیابان های بیروت ، سبک متفاوت زندگی تاریخی ، هم جواری با آب های مدیترانه و مناطق ساحلی زیبا همه و همه باعث شده که بیروت لقب همیشه عروس، بهار و یا بهشت شرق بگیرد. مردم لبنان: ۶۰ درصد از جمعیت لبنان مسلمان و 40 درصد مسیحی هستند. از جاذبه های گردشگری لبنان ، فستیوالهای بین‌المللی مختلفی است که هرساله برگزار می‌شود که هنرمندان جهان و مردم بسیاری از کشورهای دیگر را به سوی خود جذب می‌کند. که از مهم‌ترین آنها ، فستیوالهای تابستانی در مکان های تاریخی بعلبک، بیت الدین و بیبلوس است. زبان : زبان رسمی: عربی واحد پول: لیره لبنان

img11

مشاهده

View more

جاذبه های گردشگری مالزی

نویسنده : آموت سیر

مالزی یکی از مقصدهای گردشگری محبوب در دنیا است. مالزی یکی از متنوع ترین کشورهای آسیا و یکی از کشورهای جنوب شرقی آسیا است که به خاطر سواحل متعدد زیبا که امکان غواصی را فراهم میکند و تنوع جاذبه‌های طبیعی، یکی از مهم‌ترین مقصدهای گردشگری دنیا به شمار میرود. علاوه بر این از جاذبه های طبیعی و سواحل و جزیره‌های متعدد، جنگل‌های انبوه که بگذریم از نظر جاذبه‌های شهری ، برج‌های بلند و رستوران‌های مشهور هم جاذبه های گردشگری مالزی کم نیست. پایتخت: کوالالامپور مالزی دو ناحیه یا دو قسمت جغرافیائی جدا از هم دارد که دریای چین آن‌ها را از هم جدا می‌کند: شبه جزیره مالزی یا مالزی غربی که از شمال با تایلند و از جنوب با سنگاپور هم مرز است. دو بخش جداگانه مالزی که از طریق دریای چین جنوبی از یکدیگر جدا شده‌اند ، هردو بخش غربی شبه جزیره مالزی و شرق مالزی، دارای مناظری از دشتهای ساحلی با تپه ها و کوهستان هستند . تانجونگ پی آی در ایالت جنوبی مالزی جنوبی‌ترین نقطه قاره آسیا می‌باشد. مردم مالزی: مردم مالزی از سه نژاد مالایی ، چینی ، هندی و ... هستند.

img11

مشاهده

View more

جاذبه های گردشگری پرتغال

نویسنده : آموت سیر

پرتغال، جاذبه‌های گردشگری متنوعی از جمله سواحل زیبا ،شهرهای زیبا و معماری دیدنی و البته آب‌و‌هوای مطبوع و بی‌نظیر دارد که این کشور را به یکی از مقصدهای عالی برای سفر گردشگران تبدیل کرده است.. اهالی مهمان‌نواز و دوست‌داشتنی، غذاهای لذیذ، بناهای فرهنگی و تاریخی ناب در این کشور مطمئنا سفر به پرتغال را تجربه‌ای فراموش‌نشدنی خواهد کرد. پُرتغال کشوری در جنوب غربی اروپا است. پرتغال جزء کشورهای توسعه‌یافته و عضو اتحادیه اروپا به شمار میرد.. پرتغال غربی‌ترین کشور اصلی اروپاست که از غرب به اقیانوس اطلس محدود شده‌است و دو مجمع‌الجزایر آزور و مادیرا واقع در این اقیانوس نیز جزء پرتغال محسوب میشوند. زبان رسمی: پرتغالی دین : مسیحیت واحد پول: یورو پایتخت: لیسبون

img11

مشاهده

View more

جاذبه های گردشگری هندوستان

نویسنده : آموت سیر

سرزمین تضادها ،کشوری زیبا که بین سواحل طلایی اقیانوس هند و رشته‌کوه هیمالیا قرار گرفته است. بزرگترین کشور در جنوب آسیا که هفتمین کشور پهناور جهان است و تمدن آن حداقل ۵۰۰۰ سال قدمت دارد. هند کشوری است با شگفتی‌های طبیعی ، دنیای رنگارنگی از طعم‌ها ، صومعه‌های حیرت انگیز، معبدهای شگفت‌انگیز، امپراطوری‌ها، کاخ‌های مجلل، بازارهای شلوغ، پارک‌های ملی زیبا، بناهای تاریخی حیرت‌انگیز و ... که قوم‌ها و نژادهای گوناگون با فرهنگ‌ها و ادیان متفاوت در این کشور وجود دارد. از آپارتمان‌های بلند و آسمان‌خراش‌های باشکوه گرفته تا کلبه‌های ساده‌ی روستایی ، آثار به جا مانده از امپراطوری‌های باستانی و چشم‌اندازهای متنوع طبیعی هند مانند جنگل‌های انبوه تا صحراهای یخ‌زده‌ی هیمالیا همه و همه از جاذبه های شگفت انگیز هند هستند. هند ۳۲ اثر ثبت شده در میراث جهانی یونسکو دارد. پایتخت: دهلی نو هند با پاکستان؛ چین، بوتان، نپال و تبت، برمه و بنگلادش همسایه‌است. هند به دلیل وجود رشته‌کوه هیمالیا ، کشوری پرباران و مرطوب است. هند کشوری که دارای تاریخ و فرهنگ بسیار کهن و پرباری است ، دومین کشور پر جمعیت دنیا پس از چین به شمار می‌آید. بندر بمبئی (مومبائی) پرجمعیت‌ترین شهر هند است..