این مکان های دیدنی رو در سفر به هلند نباید از دست بدید!

هلند، این کشور بسیار زیبا به کشور مینیاتوری معروف است و نام این کشور با لاله و گل پیوند خورده است. و در پرورش و تجارتِ گُل مقام اول را در جهان دارد.

شهر های زیبای هلند:

شهرهایی زیبا با آبراه های زیبا تا پارک های ملی و جنگل های انبوه از جمله زیبایی های هلند است.

گودا (Gouda):

گودا شهری با ساختمان هایی قدیمی و آبراه ها . این شهر بخاطر داشتن پنیر، وافل های مربایی، شمع و ... معروف است.

جاذبه های گردشگری زیبای این شهر شامل تالار شهر ساخته ی قرن پانزدهم و پنجره های شیشه ای متحیرکننده کلیسای سنت یانسکرک (St Janskrek) است.

شهر روتردام (Rotterdam):

امروزه مدرن ترین شهر هلند محسوب میشود. یکی از شهرهای هلند که برای دوچرخه سواری بسیار مناسب است .

دارای چندین منطقه ی تاریخی برای بازدید است. منطقه ی دلفشاون (Delfshaven) در این شهر است که هر ساله با برگزاری فستیوال های تابستانی و کارناوال ها گردشگران بسیاری را به خود جذب میکند.

پل اراسموس و موزه Baijmans Van Beuningen که طیف وسیعی از آثار هنری از دوران قرون وسطی تا عصر مدرن در آن به نمایش گذاشته شده از جاذبه های شگفت انگیز این شهر است.

شهر هارلم (Harlem):

شهری کوچک ، آرام ، مرکز پروش گلهای لاله در هلند و میزبان جشنواره ی گل که هر ساله در این کشور برگزار میشود. بناهای قرون وسطایی متعدد در اطراف آن و موزه های مرکز شهر از جاذبه های آن است .یکی از معروفترین و قدیمی ترین موزه ی کشور ، موزه ی تایلرز (Teylers) در این شهر قرار دارد.

لیدن Leiden

شهر زیبا و خوش منظره ای که به دلیل داشتن مناظری چشم نواز، آبراه های درخت کاری شده، آسیابهای بادی قدیمی، پل های چوبی ، پارک و باغ های سرسبز گیاهی و موزه های متعدد و متنوع معروف است. قایق سواری در آبراه های این شهر قطعاً تجربه ای فراموش نشدنی است.

آمستردام Amsterdam

قطعاً به دلیل داشتن گالری ها ، کافی شاپ های متفاوت ، موزه های متعدد مانند : آنا فرانک و موزه ملی Rijksmuseum و پل های فراوان یکی از بهترین مقاصد توریستی اروپاست ، منطقه ی پرینسنگراخت Prinsengracht یکی از معروف ترین مناطق در هلند برای خرید، تماشای گالری ها و لذت بردن از کافی شاپ های متفاوت در آمستردام است.

شهر ماستریخت Maastricht

این شهر در جنوب هلند قرار دارد و به خاطر میدان Vrijthof معروف است و شناخته میشود.

دو کلیسای زیبا و تاریخی سنت جان و سنت سرواتیوس (Saint Servatius) و قلعه های قدیمی . سالانه فستیوال های متعددی در میدان معروف این شهر برگزار میشود.

جاهایی که حتمن باید یکبار ببینید!

پارک ملی هوخه ویلوه Hoge Veluwe National

بزرگترین پارک ملی در هلند

شهر اوترخت Utrecht

قدیمی ترین شهر هلند است و به دلیل داشتن محله های قرون وسطایی و عناصر معماری گوتیک یکی از جذاب ترین و زیبا ترین شهرهای هلند است

باغ های کوکنهوف Keukenhof Gardens

لاله های هلند یکی از اولین جاذبه هایی ست که گردشگران را به این کشور جذب میکند.. این باغ ها به "باغ اروپا" نیز معروف است زیرا بزرگترین باغ گل و یکی از زیباترین مکان های هلند است.

پارک ملی بیس بوسخ Biesbosch national park

آخرین منطقه ی باقی مانده از جزر و مد آب شیرین در اروپا است. این منطقه نتیجه دلتای جالب این منطقه نتیجه ی بهم رسیدن چندین رود به هم است. دوچرخه سواری، اسب سواری، و قایق سواری از جمله کارهایی ست که میتوان در این شهر انجام داد.

دریاچه ایسومیر (Ijsselmeer)

جزایر فریزیان (Frisian Islands)

این جزایر میراث جهانی یونسکو و زنجیره ای از جزایر هستند که از هلند تا دانمارک کشیده شده اند و دهکده های تاریخی و جزایر آن بسیار دیدنی است.

کانال پرنسس (Prinsengracht)

کانل آبی آمستردام که به عنوان میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. کانالی بسیار زیبا که میتوانید سوار کشتی کروز شوید و از مناظر لذت ببرید.

موزه‌ی ون گوک

میدان Leiden

گستره‌ی وسیع و مختلفی از رستوران و کافه ها و مکان‌های لوکس را در خود جای داده است.

بازار گل (flower market)

کاخ سلطنتی آمستردام

پارک جنگلی Amsterdamse Bos

واندل پارک (Vondelpark)

موزه‌ی امپراطوری Rijksmuseum

این موزه ی باشکوه بروی تاریخ و هنر متمرکز شده است و مجموعه‌ی خیره ‌کننده‌ای شامل شاهکارهایی از نقاشانی چون رامبرانت و ورمیر است.

شهر ادام (Edam)

این شهر تاریخی که یکی از نمادین ترین شهرها در هلند است ، منظره‌های زیبایی از آسیاب‌های بادی، زمین‌های کشاورزی تا خانه‌های دیدنی و قدیمی دارد.

پنیر مشهور هلندی ادام متعلق به این شهر است و لذت خوردن غذاهای لذیذ هلندی را میتوانید در این شهر تجربه کنید .

آسیاب‌بادی‌های کیندردیک Kinderdijk

شهر تاریخی والکنبورخ Valkenburg

قلعه‌ی De Haar

خانه‌ی رامبرانت نقاش معروف Rembrandt

بندر آمستردام

آموت سیر

مقالات مرتبط