بهترین زمان سفر به توکیو

بی شک توکیو مدرن‌ترین شهر ژاپن و برتر در انواع تکنولوژی است، در کنار همه‌ی معابد، مکان‌های مقدس و تاریخی و درخت‌های شکوفه‌ی گیلاس ،رستوران‌های مدرن، مکان‌های تفریحی مختلف، تکنولوژی پیشرفته و فروشگاه‌های مد روز بسیاری دیده میشود.

بی شک توکیو مدرن‌ترین شهر ژاپن و برتر در انواع تکنولوژی است، در کنار همه‌ی معابد، مکان‌های مقدس و تاریخی و درخت‌های شکوفه‌ی گیلاس ،رستوران‌های مدرن، مکان‌های تفریحی مختلف، تکنولوژی پیشرفته و فروشگاه‌های مد روز بسیاری دیده میشود.

توکیو پایتخت ژاپن با بالغ بر ۳۵ میلیون نفر جمعیت یکی از بزرگترین و گرانترین پایتخت‌های جهان است.

ژاپن مجموعه جزایری است که از شمال به جنوب کشیده شده است؛ و آب و هوای مناطق گوناگون آن به شدت با یکدیگر مغایرت دارند .و از تنوع آب و هوایی بسیار زیادی نیز برخوردار است. با وجود اینکه تمامی کشور معتدل است، شمال آن زمستانهای سرد و طولانی و پربرف دارد، در حالی که جنوب آن تابستانهای بسیار گرم و زمستان‌های معتدلی دارد. میزان بارندگی در ژاپن بطور متوسط سالیانه ۱۸۰۰ میلیمتر می‌باشد.

سبک و فرهنگ مردمان ژاپنی و وضعیت آب و هوا از نکات مهمی است که برای انتخاب لباس باید در نظر گرفت.

۱- جنس لباس بهتر است از پنبه، کتان یا جنس هایی باشد که هوا به راحتی از میانش عبور کند. لباس هایی که حرارت را در خود نگه می دارند مناسب نیستند. لباس هایی که سبک ورزشی دارند مناسب می باشند. جنس های یک لایه، سبک و راحت که باعث تعرق زیاد نمی شوند مناسب هستند.

۲- کفش پیاده روی مناسب. کفش های ورزشی سنگین مناسب نیستند.

۳- لباس های پشمی برای ژاپن مخصوصاً فصل هایی غیر از زمستان مناسب نیستند.

لباس مناسب برای سفر به ژاپن

بهترین زمان ممکن‌ برای سفر به توکیو و اوزاکا از اواخر ماه مارس تا اواسط ماه می یا از اوایل ماه اکتبر تا نیمه دوم ماه نوامبر است. در ماه آوریل شکوفه‌های گیلاس گردشگران بسیاری را برای بازدید جذب می‌کند.چه موقع از سال بهترین زمان سفر به ژاپن است؟

ژاپن در فصل‌های مختلف سال آب‌وهوای متفاوت و آب و هوای چهار فصل دارد اما به طور کلی آب‌وهوای آن معتدل شرجی است. در اثر وزش بادهای موسمی چهارفصل مجزا در ژاپن شکل می‌گیرد و اختلاف دما در فصول مختلف آن زیاد است. در واقع نواحی شمالی زمستان‌های سرد، طولانی و پربرف دارند. به دلیل جزیره‌ای بودن این کشور میزان رطوبت در شهرهای ساحلی زیاد است.

در فصل بهار برخی مناطق ژاپن آب‌وهوای بسیار مناسب و مطبوعی دارند به همین دلیل اکثر تورهای ژاپن از عید نوروز تا مهرماه برگزار می‌شود ؛ هر چند بهار ژاپن روزهای نسبتاً گرم زیادی دارد. از اواخر بهار تا آغاز تابستان در ماه مرداد فصل باران نامیده میشود.

با اتمام فصل باران، تابستان واقعی از راه می‌رسد.

هوای تابستان بسیار گرم و مرطوب است. از اواخر تابستان تا پاییز طوفان‌های ایجاد شده بر فراز آب‌های جنوب ژاپن گاهی موجب خسارات عمده‌ای می‌شوند. با شروع فصل زمستان هوای پرفشار گسترش می‌یابد و بادهای موسمی از سمت شمال غرب شروع به وزیدن می‌کنند.

1.آب‌ و هوای مطبوع بهاری ژاپن

یکی از مراسم رایج در کشور ژاپن جشن هانامی ست که در زبان ژاپنی به معنی دیدن گل‌هاست .

هانامی در هنگام شکوفایی شکوفه‌های ساکورا آغاز و به صورت جمع شدن دوستان و فامیل به دورهم و چیدن سفره در زیر درختان ساکورا میگذرد.

جشن‌های بسیار زیاد ژاپن تور ژاپن را به موقعیتی خاص تبدیل می‌کند.

پیش‌بینی صحیح زمان باز شدن شکوفه‌ها در ژاپن مهم است چرا که شکوفه دهی درخت‌های ساکورا از شهری به شهر دیگر متفاوت است. در بسیاری از شهرهای ژاپن از جمله توکیو، زمان شکوفه دهی اوایل فروردین‌ماه است و با توجه به اینکه اکثراً گردشگران از همین شهر دیدن می‌کنند می‌توان گفت زمان مناسب سفر به ژاپن فصل بهار است هرچند دیدن ژاپن در پاییز نیز می‌تواند بسیار جذاب باشد.

اگر سفر شما هم‌زمان با رویش شکوفه‌های‌ گیلاس باشد از دیدن مناظر زیبای ژاپن شگفت‌زده خواهید شد.

2. وجود جشنواره‌های بهاری فوق العاده معروف در توکیو که جشن هانامی یکی از آنهاست.

مقالات مرتبط

تور تایلند؟ چرا؟

مشاهده

View more

تور تایلند؟ چرا؟

نویسنده : آموت سیر

,تایلند کشوری زیبا در جنوب شرق آسیا با جاذبه های توریستی و تفریحی زیبایی مانند شهرهای ساحلی و جزایر بسیار زیبا و فستیوال های گوناگون است. تقریبا 100 % توریست هایی که به تایلند سفر میکنند مجدد برنامه ریزی سفر به این کشور را دارند. تور تایلند و سفر به تایلند دارای تنوع بسیار زیادی میباشد.,از اصلی ترین شهر های تایلند جهت سفر، بانکوک ، شهر ساحلی پاتایا، جزیره پوکت و جزیره زیبای سامویی است. کشور تایلند دارای مناطق سر سبز و سواحل استوایی به همراه تفریحات متنوع دریایی نظیر ،حمام آفتاب، غواصی و قایق سواری است . ,لذت تفریحاتی همچون : پارک آبی کارتون آمازون (Cartoon Network Amazone Waterpark) فستیوال آب تایلند (Songkran Water Festival) سامویی و مدرسه آشپزی (Samui Institute of Thai Culinary Arts) رو نباید از دست داد. ,تایلند دارای آب و هوای گرم و مرطوب، گرم و خشک و گرم و بارانیست و بهترین زمان سفر به تایلند از اوایل آبان ماه تا اردیبهشت است. تایلند ، جواهری از جنوب شرق آسیا ، با عنوان سرزمین لبخند محبوب ترین مقصد توریستی در جنوب شرق آسیاست. کشوری زیبا که همه نوع تفریح و جاذبه گردشگری را میتوان در آن یافت ، جاذبه هایی از قبیل سواحل زیبا ، جنگل های سرسبز ، خانه های ییلاقی ارزان و هتل های لوکس.آب و هوای کشور تایلند:,مراکز خرید بانکوک، معابد بانکوک، مزرعه تمساح، سافاری بانکوک، بازار روی آب، برنامه شام در کشتی بانکوک بر روی رودخانه چائوپرایا، کاخ پادشاهی و...در بانکوک:,پارک آبی (بزرگترین پارک آبی جنوب شرقی آسیا و از مهمترین تفریحات در پاتایا ) باغ استوایی نانگ نوچ ،دنیای دریایی اوسیس در پاتایا ،آکواریم پاتایا ، آلکازار شو، دنیای زیر آب ،جزیره مرجان پاتایا، ، مینی سیام، ، پارک پاتایا و آن، لذت پرواز در تور گیبون پاتایادر پاتایا:,جزایر جیمز باند پوکت ، قایق سواری در تندآب ،فیل سواری و ..در پوکت:

مشاهده
0 1396/4/11